Det er allerede uke 3, og du er godt på vei mot en bedre sommerform! Uka starter offensivt med 1×10-intervaller, og følger deretter opp med styrke og mer intervalltrening.
Mandag: Kick start på uka – HIT-IT
- 10 minutter med oppvarming, rolig jogg eller hurtig gange sånn at du begynner å svette. Finn deg en motbakke (for å lettere få opp pulsen og spare knær for unødvendig stor belastning)
I dag skal du gjennomføre 10 intervaller, hver på ett minutt og med ett minutt pause mellom hvert drag:
- 1 minutt med gange eller løp opp motbakken slik at du blir skikkelig sliten og syns at de siste 20 sekundene er ordentlig tunge, men ikke verre enn at du klarer det.
- Deretter går eller jogger du rolig i pausen og gjentar dette sånn at du har gjennomført totalt 10 intervaller.
- Etter siste intervall går eller løper du rolig i 5-10 minutter før dusjen venter.
Onsdag
- Jogg eller gå i 30 minutter
- 10 stk armhevninger enten med knærne i bakken eller knestående
- 15 stk dype (rumpa nesten i bakken) knebøy
- 10 stk dype spensthopp
- 15 stk dype knebøy
- 10 stk spensthopp
- 10 armhevninger
- 15 stk knebøy
- 10 stk spensthopp
Flott innsats!
Fredag
- 10 minutter oppvarming så du blir god og svett
- 1 x 4 minutt med gange eller løp så du blir kraftig andpusten
- 5 minutter rolig gange – Bra jobba!
Ønsker du å pushe deg selv enda mer, kan du ta med det lille ekstra:
- 10 stk armhevinger,
- 10 stk dype spensthopp,
- 10 stk dype knebøy,
- 15 stk sit-ups
Kjør alle styrkeøvelsene i 3 runder. God helg!

Hei!
Jeg lurer på om det er en øvelse som kan erstatte spensthopp i dette programmet?